O INICJATYWIE

iniJesteśmy nieformalną grupą skupiającą mieszkańców Osiedla „Przyjaźń”, jego miłośników i sympatyków, którzy wspólnie działają na rzecz ochrony i rozwoju tego magicznego miejsca na mapie Warszawy.

Pod nazwą „Osiedle Przyjaźń” kryje się położona w dzielnicy Bemowo kolonia drewnianych domków, która powstała w 1952 roku dla radzieckich budowniczych Pałacu Kultury. Od połowy lat 50. było to legendarne osiedle akademickie, „miasto w mieście”, w którego sercu bił Klub Studencki „Karuzela”.  Poza działalnością kulturalną warszawiaków i Bemowian od zawsze przyciągał tutaj sielski klimat i zieleń dająca schronienie ptakom i zwierzętom.  To wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy boryka się jednak z problemami, spośród których najważniesze to nieuregulowany status własnościowy domków i postępująca degradacja Osiedla.

Dlatego naszym głównym celem  jest ochrona Osiedla „Przyjaźń” – zachowanie jego unikatowej architektury oraz pogodzenie funkcji mieszkalnych, usługowych, kulturalno-społecznych i rekreacyjncych, które powinny służyć nie tylko mieszkańcom, ale też miłośnikom Osiedla z całego miasta. Wspieramy też integrację mieszkańców i ich oddolne działania, a także staramy się ożywić życie kulturalne na Osiedlu „Przyjaźń”.

Chcemy tchnąć w to miejsce nowe życie i przywrócić mu dawny blask. Działamy!

FAQ:
Kto przystąpił do Inicjatywy?
Mieszkańcy, sympatycy, aktywiści, w tym zarządy obu Stowarzyszeń Mieszkańców na Osiedlu, Stowarzyszenie Przyjaźni PS.

Kto może przystąpić do Inicjatywy?
Każdy mieszkaniec i sympatyk Osiedla Przyjaźń, który chce działać na rzecz jego ochrony. Jest to grup NIEFORMALNA, w związku z czym przystąpienie nie wiąże się z żadnego rodzaju zobowiązaniami.
Wystarczy podać nam maila i dołączymy Państwa do grupy mailingowej informującej o postępach prac i kolejnych spotkaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *