Dzień Sąsiada już wkrótce

W niedzielę 31 maja zapraszamy wszystkich mieszkańców Osiedla na Dzień Sąsiada. To wspólne święto mieszkańców, kiedy można w niezobowiązującej atmosferze spędzić czas na świeżym powietrzu, zjeść potrawy ze wspólnego stołu i wziąć udział w przyjemnych i pożytecznych osiedlowych zabawach. Oraz poznać swojego sąsiada.  

Idea jest prosta: mieszkamy obok siebie, więc chcemy zrobić coś razem. A ponieważ każdy pretekst jest dobry, wykorzustujemy majowy Europejski Dzień Sąsiada jako okazję do spotkania się w gronie mieszkańców Osiedla „Przyjaźń”.

Biesiadę przy składkowym stole i grillu zaczynamy o godzinie 13, ale podczas spotkania zadbamy też o inne atrakcje przygotowane z udziałem mieszkańców. Oj, będzie się działo! W planie jest sadzenie drzewek i tworzenie sąsiedzkiej rabatki, konkurs wiedzy o Osiedlu „Przyjaźń”, warsztaty artystyczne i muzyczne (śpiew biały). Dla najmłodszych przewidziane jest czytanie dzieciom i puszczanie baniek mydlanych. Wszystkie kalorie można będzie spalić grając w gumę, ucząc się chodzenia na linie, tańcząc belgijkę oraz biorąc udział w zajęciach nordic walking. Część osiedlowych kolekcjonerów pokaże przy okazji Dnia Sąsiada swoje zbiory.

Zapraszamy! Nie przyjść na Dzień Sąsiada – to nie wypada!

Kiedy: 31 maja, godz. 13-19

Gdzie: obok kortów tenisowych, na starym boisku od koszykówki

Co zabrać ze sobą:

  •         dobry humor (obowiązkowo)
  •         w miarę możliwości koc do wygodnego polegiwania na trawie,
  •         kiełbaskę albo wegetariańską alternatywę na sąsiedzkiego grilla,
  •         mile widziana będzie też jakaś pyszna potrawa na wspólny sąsiedzki stół.

Ważne: zgodnie z prawem na naszej imprezie nie wolno spożywać napojów alkoholowych.

 

 

ASOP dzien sasiada

A co dalej?

Dzień  Sąsiada to tylko pierwsze z sześciu comiesięcznych spotkań dla mieszkańców zaplanowanych na 2015 rok w ramach projektu Stowarzyszenia Przyjaźni PS pt. „Archiwum Społeczne Osiedla „Przyjaźń”. W czerwcu planujemy wspólny spacer, a w lipcu – sąsiedzkie obchody 60-lecia Osiedla. Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach projektu jest bezpłatny. Jesteśmy otwarci na inicjatywy mieszkańców – jeśli masz pomysł na kolejne spotkanie i chcesz włączyć się do działania, napisz na adres mailowy: spps.projektownia@gmail.com  lub inicjatywa.osiedleprzyjazn@gmail.com..

Dzień Sąsiada realizowany jest w ramach projektu „Archwium Społeczne Osiedla Przyjaźń” Stowarzyszenia Przyjaźni PS, przy wsparciu Zarządu Osiedla Akademickiego „Przyjaźń”.
Projekt dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Partner projektu: Bemowskie Centrum Kultury.
Współorganizatorzy spotkań: Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Przyjaźń, Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Profesorskiego, Stowarzyszenie im. Jana Macieja Zembatego „Zgryz”. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *