Wokół książek

Biblioteczka plenerowa na Osiedlu Przyjaźń 115 funkcjonuje od końca sierpnia 2015 r. Została stworzona z inicjatywy Aleksandry Krugły (z d. Piotrowskiej) oraz Anny Góreckiej-Jakimcio.

6a sm biblio2 biblioteczka mapka logo BP fin small

Biblioteczka powstała w stuletnim ulu, dostosowanym do potrzeb bibliotecznych przez pracowników osiedlowych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Funkcjonuje na zasadzie bookcrossingu – „weź książkę, zostaw książkę”. Każdy może skorzystać z zasobów Biblioteczki, jak również stać się jej aktywnym twórcą.

Jest ona także punktem wymiany informacji –  mieszkańcy i instytucje aktywne na Osiedlu zostawiają w biblioteczce informacje o swoich działaniach, ulotki itp. Wkrótce obok Biblioteczki pojawi się gablota informacyjna, w której na bieżąco będą pojawiały się informacje o ciekawych wydarzeniach organizowanych na Osiedlu.

Biblioteczka jest także patronem imprez promujących czytelnictwo i twórcze przetwarzanie, w wyniku którego sama powstała. Otwarciu Biblioteczki towarzyszył piknik twórczy z warsztatami kreatywnego przetwarzania. W ostatnią niedzielę października odbyła się natomiast Jesienna wymiana książek pod patronatem biblioteczki. A to dopiero początek.

Więcej informacji o Biblioteczce znajdziecie na Facebookuhttps://www.facebook.com/bibliotekiplenerowe oraz bloguwww.przyjaznabiblioteczka.blogspot.com Poświęcony Biblioteczce reportaż Grażyny Wielowieyskiej dla Polskiego Radia:http://www.polskieradio.pl/10/4488/Artykul/1548439,Reportaz-24112015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *