Osiedle Przyjaźń to ludzie – cz.1 – Karolina

Karolina Wieckiewicz, Inicjatywa Osiedle Przyjazn
Karolina Wieckiewicz, Inicjatywa Osiedle Przyjazn
Jestem aktywistką na rzecz praw kobiet, równości wszystkich osób, szacunku dla różnorodności i traktowania jej jako wartości. Mam bałkańską dusze, uczę się chorwackiego i marzę o tym, żeby wyjechać na Bałkany na dłużej.

Na Osiedlu mieszkałam 28 lat, od 1981 roku, czyli od urodzenia, do tej pory mieszka na nim mój Tata.

Działam na rzecz Osiedla, bo kocham to miejsce, bo dziewczyny z Grupa Odkrywkowa Osiedla „Przyjaźń”zarażają mnie swoją energią, bo po prostu nie wyobrażam sobie, żeby choć odrobinę nie przyczynić się do tych wspaniałości, które się dzieją i dziać będą. Bo uważam, że warto to miejsce chronić i pokazać innym osobom, aby też miały okazję je pokochać.

Osiedle Przyjaźń to dla mnie przede wszystkim DOM. To moje dzieciństwo – mnóstwo wspomnień, zabaw, pierwszych przyjaźni, miłości, śmiechu, ale też kłótni i łez, przygód, spacerów z psem, ognisk, podchodów i gry w kapsle. Ale to też całe moje życie, bo  wyprowadziłam się tylko na drugą stronę ulicy i zawsze znajdę powody, żeby swoje kroki skierować na Osiedle – żeby odwiedzić Tatę, pobiegać, iść do biblioteki czy po prostu spotkać jeża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *